• 02
  • 04
  • 03
  • 01

O projekcie "WEBMASTER i PROGRAMISTA..."

Projekt "WEBMASTER i PROGRAMISTA aplikacji webowych - specjaliści ICT" jest skierowany do osób bezrobotnych* mieszkających w Jastrzębiu-Zdroju, Żorach, Rybniku, Pawłowicach oraz w powiecie wodzisławskim i rybnickim, będących w wieku od 18 do 30 lat. Wymagane jest wykształcenie minimum średnie.

Ten niezwykle intensywny projekt ma pomóc osobom bezrobotnym oraz młodym ludziom przygotowującym się do stałego zatrudnienia w zdobyciu nowych, bardzo cennych na obecnym rynku pracy kwalifikacji zawodowych.


Jak wskazuje Regionalna Strategia Innowacyjności Województwa Śląskiego na lata 2010-2020 obszarem kluczowym dla województwa są technologie ICT, zatem posiadanie kompetencji związanych z tym obszarem odgrywa bardzo znaczącą role w ścieżce kariery zawodowej młodych ludzi.

Wychodząc naprzeciw młodym ludziom stworzyliśmy projekt, który nawet osobom o minimalnych umiejętnościach komputerowych pozwoli na nabycie zaawansowanych umiejętności ICT. Ważne są tylko predyspozycje, ambicja, chęci oraz umiejętność logicznego myślenia i szybkiej nauki.

 

W projekcie realizowane są dwa kierunki zawodowe:

  1. WEBMASTER (kierunek nastawiony na grafikę komputerową i tworzenie stron internetowych) (2 grupy).
  2. PROGRAMISTA aplikacji webowych (kierunek nastawiony na zaawansowane umiejętności programistyczne w tworzeniu stron (1 grupa).

To, w jakiej grupie się znajdziesz zależy od procesu rekrutacji, twoich predyspozycji i poziomu umiejętności.

 

Co, jeśli moje umiejętności obsługi komputera nie są duże?

By pozwolić na udział w szkoleniach także osobom z mniejszą umiejętnością obsługi komputera, każdy uczestnik może przejść szkolenie e-learningowe z średniozaawansowanej obsługi programów MS Word i MS Excel. Dodatkowo, w projekcie prowadzone są indywidualne zajęcia doradcze z trenerami/ekspertami, podczas których możesz nadrobić zaległości w stosunku do grupy bądź - w późniejszym okresie - rozwinąć szerzej umiejętności już zdobyte.

Projekt dla uczestników obu kierunków kończy się egzaminem umiejętności nabytych podczas szkoleń.

 

Udział w projekcie wiąże się także z dodatkowymi korzyściami:

 

Bardzo ważny w projekcie jest sposób realizacji zajęć szkoleniowych:

 

Nie mniej ważne w projekcie jest wsparcie doradców zawodowych i coachów:

Każdy uczestnik podczas udziału w projekcie przejdzie indywidualne zajęcia z doradcami zawodowymi - praktykami w biznesie. Doradcy pomogą w znalezieniu najbardziej odpowiednich miejsc na odbycie stażu zawodowego, pomogą w określeniu predyspozycji, zaproponują dodatkowe formy rozwoju zawodowego. Pomogą także w zaadoptowaniu się w nowym miejscu, jakim jest firma, w której odbywać będą Państwo staż.

 

Uwaga:

Szczególnie zapraszamy do projektu kobiety, które nie miały do tej pory dużej styczności z komputerami. Jak wskazują badania i nasze doświadczenia, wśród kobiet mamy dużą grupę utalentowanych artystek, które nie zdają sobie sprawy ze swoich predyspozycji w zakresie projektowania komputerowego. Niech nie przeraża Was tytuł projektu, ilość grafiki komputerowej w projekcie oraz przejście podstaw obsługi komputera umożliwi każdej z Was zdobycie nowych umiejętności.

 

W projekcie podczas rekrutacji punkty dodatkowe otrzymują osoby z wykształceniem wyższym oraz osoby w trakcie studiów, a także osoby bez wykształcenia informatycznego.

 

*wg Ustawy o promocji zatrudnienia osoba zatrudniona to osoba zarejestrowana w urzędzie pracy.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego